Výcvik pro Wanda facilitátory/ky

Výcvik pro Wanda facilitátory/ky

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

Supervize a sdílení v rámci profesních skupin se stále častěji ukazuje jako velmi efektivní forma profesního rozvoje a prevence vyhoření, a to zejména u lidí působících v pomáhajících profesí. Metoda skupinové reflexe Wanda je jednou ze supervizních technik, která je vhodná zejména pro profesní skupinu učitelů. Roční výcvik umožní učitelům objevit a hlouběji prozkoumat tuto metodu a její jednotlivé fáze a získat facilitátorské dovednosti, které jim v budoucnu umožní efektivně vést skupinové reflexe Wanda, ať už individuálně, či v tandemu ve školském prostředí.

Kurz je určen pro vyučující všech vzdělávacích stupňů (vč. MŠ). Mohou se ho ale zúčastnit všichni, kteří profesně působí v prostředí škol a mají zájem si tuto unikátní supervizní techniku osvojit.

Místo konání: prezenčně v Praze prostory Sdružení Tereza Haštalská, Praha 1 a PedF UK, M. Rettigové, Praha 1

Termíny a místa vzdělávacích dnů:
6. – 7. 10. 2022 PedF UK, M. Rettigové
25. 11. 2022  Skatutský institut Praha
6. 1. 2023 PedF UK, M. Rettigové
3. 2. 2023 PedF UK, M. Rettigové
10. 3. 2023  Sdružení Tereza Haštalská
14. 4. 2023  Sdružení Tereza Haštalská 
12. 5. 2023 Sdružení Tereza Haštalská
8. – 9. 6. 2023 PedF UK, M. Rettigové

Výcvik je akreditovaný MŠMT v rámci DVPP. Na konci kurzu účastník obdrží osvědčení. Kurz je možné hradit ze šablon OP JAK.

Lektoři

PhDr. Petra Vallin, Ph.D.
Vystudovala Učitelství pro 1. stupeň se specializací angličtina, kterou pak 10 let vyučovala. Aktuálně se věnuje lektorování seminářů a workshopů o inovacích ve vzdělávání a koordinaci rozvojových projektů. Na Pedagogické fakultě UK vyučuje několik kurzů pro zahraniční studenty, podílí se na tandemové výuce didaktiky 1. stupně ZŠ a je zapojena do dvou projektů: Zavádění formativního hodnocení na ZŠ a SPIN – Spolupráce a inovace, jehož cílem je především větší propojení teorie a praxe v přípravě budoucích učitelů. Působí jako metodik a lektor CLIL. Je spoluautorkou publikace CLIL: Inovativní přístup nejen k výuce cizích jazyků.
Zobrazit více
PhDr. Jana Poche Kargerová, Ph.D.
Vystudovala FF UK v Praze, doktorát získala na PedF UK. Vyučuje na Pedagogické fakultě UK v Praze, kde se zabývá především didaktikou 1. stupně a organizací pedagogických praxí včetně kurzu mentoringu pro fakultní učitele. Je lektorkou vzdělávacího programu Začít spolu a spoluautorkou metodického průvodce pro 1.stupeň základní školy tohoto programu. Je také autorkou publikace Spolupráce s rodinou a komunitou v programu Začít spolu. Prostřednictvím lektorské činnosti a skupinové reflexe WANDA poskytuje pedagogům podporu v rozvoji jejich profesních kompetencí. Zaměřuje se na implementaci vzájemné kolegiální podpory v základních i mateřských školách.
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.